Żylaki nóg — naturalne leczenie


Żylaki nóg — naturalne leczenie

Żylaki nóg są jednym z najczęściej spotykanych przypadłości związanych z krążeniem. Zmagają się z nimi nie tylko kobiety, problem ten dotyczy również i niektórych mężczyzn. Czym są? Ogólnie rzecz biorąc, żylaki  są rozszerzonymi żyłami, które uniemożliwiają prawidłowe krążenie krwi i powodują wybrzuszenia.

Żylaki powstają w wyniku..

Choć, powstawanie żylaków możemy upatrywać w złym funkcjonowaniu układu krążenia, to istnieje kilka przyczyn, które wzmagają ich powstawanie. W poniższym artykule, przygotowaliśmy dla was 10 sposobów, dzięki którym pozbędziesz się żylaków.

Najczęstszą ich przyczyną jest otyłość, siedzący tryb życia, brak jakiejkolwiek aktywności, przebywanie w pozycji stojącej  przez dłuższy czas, stosowanie antykoncepcji, uwarunkowania genetyczne, palenie tytoniu, nadciśnienie tętnicze, wysoki poziom cholesterolu lub problemy zakrzepicy. Ważne jest, by zwrócić uwagę na pierwsze oznaki, zaczątki pojawienia się żylaków, bowiem nie leczone, mogą doprowadzić do poważnych powikłań. Na przykład, mogą one wpływać niekorzystnie na niektóre części ciała, szczególnie niższe obszary, może zakończyć się to nawet amputacją.

Oczywiście, istnieje wiele metod, które zapobiegają pojawianiu się żylaków. Jednak, jeśli już je masz, nie panikuj. Poniżej znajdziesz kilka niezwykle skutecznych sposobów na ich leczenie. Wbrew temu, co większość ludzi myśli, proste metody, użyte odpowiednio, mogą zdziałać cuda!

1. Czosnek

Jest to jeden z najskuteczniejszych sposobów na walkę z żylakami. Dzięki swoim niezwykłym właściwościom, pomaga zmniejszyć zapalenie żył i poprawia krążenie. Eksperci zalecają spożywanie czosnku w codziennej diecie lub stosowanie w postaci kremu, wykonanego ze zmielonych ząbków czosnku i odrobiny alkoholu. Krem należy przykładać cztery razy w tygodniu na obszarach dotkniętych chorobą.

2. Aloes

2#:aloes-żylaki-nóg.jpg

Właściwości aloesu są niezwykle szerokie, skutecznie pomagają leczyć zarówno żylaki, jak i inne choroby różnego rodzaju. W naszym, konkretnym przypadku,zaleca się stosowanie go jako kompresu na obszarach zmienionych chorobowo. Najlepiej zastosować go w nocy, przed pójściem spać i pozostawić aż do rana. Należy pamiętać, by stosować gorący aloes, gdyż wtedy roślina działa najlepiej.

3. Ocet jabłkowy

Produkt ten, jest również niezastąpionym narzędziem w walce z żylakami. Łatwy w zastosowaniu. Wszystko, co musisz zrobić, to nasączyć octem jabłkowym czystą ściereczkę lub ręcznik, a następnie umieścić ją na swoim żylaku. Tkaninę należy pozostawić na kilka minut. Można także za jej pomocą rozmasować owo miejsce, np. przenosząc ją delikatnie z dołu do góry. Jedna ważna rzecz, o której należy pamiętać, to by nie ugniatać i nie wywierać żadnego nacisku na chore miejsce.

4. Ocet, marchew i krem z aloesu

Innym, bardzo skutecznym rozwiązaniem jest przygotowanie kremu z aloesu, octu (najlepiej jabłkowego) i marchwi. Jak już wcześniej wspomniano, dwie pierwsze opcje mogą być zastosowane w różny sposób. Aby zrobić krem, umieść wszystkie składniki w malakserze. Jeśli nie posiadasz malaksera, możesz użyć również miksera. Miksuj wszystkie składniki aż utworzą dość gęstą pastę. Zaaplikuj krem na miejsce występowania żylaków i pozostaw na 30 minut. Po upływie wyznaczonego czasu, spłucz zimną wodą.

5. Kąpiele wodne

Jest to bardzo prosty sposób, który może być stosowany codziennie. Działa niemal jak terapia dla stóp, gdyż potem są one wypoczęte, zrelaksowane i świeże. Jeśli natomiast wydają ci się spuchnięte, taka kąpiel może sprawić, że obrzęk zniknie. Cała procedura wygląda następująco: zanurzamy nogi w wannie wypełnionej wodą z dodatkiem soli morskiej i jednej szklanki octu jabłkowego. Moczymy nogi przez 20 minut, od czasu do czasu lekko je masując.

6. Maść z zielonej glinki

Środek ten należy przygotować mieszając pastę z zielonej glinki z wodą. Nie należy jednak używać zbyt dużo wody, bo inaczej konsystencja maści będzie zbyt rzadka. Gdy maść jest już gotowa, należy zaaplikować ją na obszary objęte chorobą. Najlepiej stosować na noc, pozwalając jej wyschnąć. Rano, zmyć ciepłą wodą z odrobiną naturalnego mydła.

7. Rozwiązaniem są liście

3#:mięta-żylaki-nóg.jpg

Środek ten wymaga trochę więcej przygotowania. Warto podjąć wysiłek, ponieważ jest on wysoce skuteczny. Przygotuj dwa litry wrzącej wody i dodaj do nich garść mięty, garść liści rumianku i jeszcze jedną garść liści laurowych. Odstaw na 5 minut, by liście porządnie się zaparzyły, a następnie zastosuj w następujący sposób: zmieszaj roztwór z odrobiną węglanu sodu, całość wlej do wanny wypełnionej wodą. Zanurz stopy i mocz przez kilka minut. Ważne jest, by wspomnieć, że środek ten może powodować u niektórych osób tzw. „pokrzywkę”, dlatego przy jego zastosowaniu należy zachować szczególną ostrożność.

8. Papryka chili

To niesamowite jakie właściwości kryją w sobie przyprawy i papryka chili. Pomagaudrożnić żyły i poprawia krążenie krwi. Niewielka ilość produktu jest zalecana przez wielu specjalistów. Można skorzystać także z innych opcji. Na przykład, w przypadku osób, które nie przepadają za ostrymi rzeczami i nie jedzą chili, można wybrać inny, słodszy rodzaj papryki.

9. Herbata z kory kasztanowca

Przepis jest bardzo prosty. Zagotuj 50 g indyjskiej kory kasztanowca w jednym litrze wrzącej wody. Pozostaw na 10 minut. Po upływie wyznaczonego czasu, należy odcedzić liście i wypić herbatę natychmiast. Ze względu na swoje właściwości, indyjski kasztan ma nieoceniony wpływ na poprawę cyrkulacji, a co za tym idzie zmniejsza obrzęk i żylaki.

10. Olejki eteryczne

4#: olejki-eteryczne-żylaki-nóg.jpg

Mają świetny wpływ na zmniejszenie stanu zapalnego żylaków oraz zachowanie właściwej cyrkulacji. Najlepiej stosować je jako dodatek do masażu chorych miejsc. Przykładowo, można zacząć od delikatnego masażu stóp i kostek, a następnie powoli posuwać się w górę do ud. Masując nie używaj zbyt dużo siły, gdyż żylaki nie lubią ucisku. Zawsze zaczynaj od dołu do góry, stosując koliste ruchy. Masaże wykonuj przed snem, gdyż olejki eteryczne najlepiej działają podczas snu.

http://krokdozdrowia.pl/

Jedna odpowiedź to “Żylaki nóg — naturalne leczenie”

  1. Niktoś Says:

    Dodałbym do tej listy witaminę E w dużych dawkach. Źródło: „Wylecz się Sam”


Dodaj komentarz